Puzzles > Beginner

At the fair

At the fair I bought 6 pineapples and two jackfruits for Rs. 15. If I could have bought 4 more pineapples for Rs. 14 than jackfruits for Rs. 9. What would be the price of each?
Answers :
Time Left
Question Number : /20
Please do not press back or refresh button during this test.

Login

Register

Next Question